 |
 |
Vyhľadať ceny PHM na Slovensku
Diaľničné známky
... naspäť
Diaľničné známky v HU 2022
Diaľničné známky SR 2022
Diaľničné známky ČR 2022
Diaľničné známky AT 2022
Diaľničné známky AT 2021
365-dňová diaľničná známka SK
Diaľničné známky v SR 2018
Diaľničné známky v ČR
Diaľničné známky AT 2017
Diaľničné poplatky v Maďarsku
Diaľničné poplatky H 2016
Diaľničné známky AT 2016
Diaľničné známky SR 2016
Diaľničné poplatky H 2015
Diaľničné známky AT 2015
Diaľničné známky AT 2014
Diaľničné poplatky H 2014
Diaľničné známky SR 2014
Diaľničné poplatky H 2013
Diaľničné poplatky DE 2013
Diaľničné známky AT 2013
Diaľničné známky ČR 2013
Diaľničné známky SR 2013
Diaľničné poplatky H 2012
Diaľničné známky AT 2012
Diaľničné známky ČR 2012
Diaľničné známky SR 2012
Diaľničné poplatky SI 2011
Diaľničné známky AT 2011
Diaľničné poplatky H 2011
Diaľničné známky SR 2011
Diaľničné známky ČR 2011
Diaľničné poplatky SI 2010
Diaľničné poplatky H 2010
Diaľničné poplatky PL 2010
Diaľničné známky ČR 2010
Diaľničné známky AT 2010
Diaľničné známky SR 2010
Diaľničné poplatky PL 2009
Diaľničné poplatky H 2009
Diaľničné známky AT 2009
Diaľničné poplatky SI 2009
Diaľničné známky ČR 2009
Diaľničné známky SR 2009

Naposledy pridané
Partneri
Humor na cestách | Chlapík šoféruje trabant a pristaví sa na semafore pri Rolls-Royce.
Vodič trabantu stiahne okno a kričí na susedného vodiča - Hej, kamoš, to je pekné auto. Máš aj telefón v Rollse?
Ja mám v trabante! - Vodič Rollsu sa prezrie a len hovorí - Áno, mám telefón. - Vodič trabantu hovorí - Cool! A máš aj chladničku?
Ja mám chladničku na zadnom sedadle svojho trabantu! - Vodič Rollsu unudene hovorí - Áno, mám chladničku -
Vodič trabantu hovorí - To je skvelé, človek! A máš tam aj televízor? Vieš, ja mám totiž televizor na zadnom sedadle svojho trabantu!
- Vodič Rollsu veľmi naštvano hovorí - Samozrejme mam aj televíziu. Rolls-Royce je predsa luxusný automobil!
- Vodič trabantu hovorí - Veľmi cool auto. A počuj, a máš tam aj posteľ? Lebo ja mám posteľ v zadnej časti môjho trabantu!
- Rozrušený vodič Rolls-Royce nemal posteľ a tak uháňal preč rovno k predajcovi,
kde okamžite nariadil, aby mu inštalovali v zadnej časti Rollsu posteľ.
Na druhý deň ráno, si vodič Rollsu prebral auto. Posteľ vyzerala vynikajúco so saténovými obliečkami a mosadzným čalúnením.
Bola to jednoznačne posteľ vhodná pre Rolls Royce. Spokojný vodič Rollsu pátral po trabante celý deň.
Nakoniec, neskoro v noci nájde zaparkovaný trabant so zahmlennými oknami zvnútra.
Vodič vystúpil z Rollsu a zaklopal na strechu trabantu. No nik sa neozýval. A tak klopal a klopal ďalej,
až nakoniec majiteľ trabantu vystrčil hlavu, úplne mokrý. Vodič Rollsu arogantne hovorí - Tak a teraz mám posteľ v zadnej časti môjho Rolls-Royce aj ja
. Nato vodič trabantu na neho pozrá a vraví - To si ma vytiahol zo sprchy, len koli tomu aby si mi to povedal?
|  |
|
|
Reklama

| Poplatky za rakúske diaľnice a rýchlostné cesty v roku 2011 |
dátum pridania 02-01-2011 |
Rozhodne nezabudnite na zakúpenie diaľničných nálepiek, pretože výška pokuty na mieste sa pohybuje od 120 do 300 eur, v správnom konaní môže ísť až na 3000 EUR.
Diaľničná známka na rok 2011 je žltej farby a je platná od 1. decembra 2010. Zakúpiť si ju môžete na vybraných čerpacích staniciach na území SR, v Rakúsku napríklad a automobilových kluboch ÖAMTC a ARBÖ, na čerpacích staniciach,...
Správne umiestnenie rakúskej diaľničnej známky je na čelnom skle v ľavom hornom rohu (z pohľadu vodiča) alebo v blízkosti spätného zrkadla mimo tónovanej časti skla.
Na motocykel umiestnite známku na také miesto, aby bola viditeľná a zároveň chránená pred ľahkým odlepením
Upozornenie: Ak ste raz diaľničnú známku nalepili, už ju nechajte na tom mieste, kde je. Pretože ak by ste ju odlepili a opäť nalepili, dá sa to veľmi ľahko spoznať a opätovne nalepená známka je považovaná za neplatnú. V takomto prípade platíte pri policajnej kontrole pokutu a hodnotu známky navyše. Takisto vás pokuta neminie v prípade neodlepenia starej diaľničnej známky. Dve známky nesmú byť nalepené na skle naraz.
V prípade poškodenia skla v dôsledku nehody (havária, kameň na ceste, atď.) máte nárok na bezplatnú náhradnú známku, ktorú vám vydajú v rakúskych motokluboch, ale len ak je to ročná diaľničná známka.
Ak osobné motorové vozidlo s prívesom presahuje hmotnosť 3,5 t, aj tak mu stačí nálepka ako pre vozidlá do 3,5 t.
| Typ diaľničnej známky |
Mot. voz. do 3,5 t |
Motocykle |
Mot. voz. nad 3,5 t |
| Ročná |
76,50 € |
30,50 € |
Platia v Go - Boxoch |
| 2-mesačná |
23,00 € |
11,50 € |
|
| 10-dňová |
7,90 € |
4,50 € |
|
pozn.:
Ročná diaľničná známka platí do 31.1.2012
Dvojmesačná diaľničná známka je platná odo dňa označenia od polnoci do polnoci toho istého dňa po dvoch mesiacoch.
Desaťdňová diaľ.známka platí od polnoci do polnoci deviateho dňa od vyznačeného dátumu.
Upozornenie:
Diaľničná známka neplatí v týchto spoplatnených tuneloch a na vysokohorských cestách:
- tunely: Arlbergtunel, Felbertauern, Karawanken, Tauern, Gleinalm, Bosurck,
- diaľnica Brenner, vysokohorská cesta Gerlos,
Grossglockner (od mája do októbra), vysokohorská cesta Silvretta a vysokohorská cesta Timmelsjoch.
zdroj:oeamtc, rakúske ministerstvo dopravy
| Autor: |
rs |
 |
| Reakcie na článok |
počet príspevkov: 25 |
| | 1 | cestujuci | 24-01-2011 | 13:36:22 | | Neviete niekto, ci spoplatneny aj mestsky okruh vo Viedni ? Dakujem. |
| | 2 | cestujuci2 | 27-01-2011 | 6:16:20 | | plati este teraz dialnicna znamka v rakusku za rik 2010? |
| | 3 | Roman | 27-01-2011 | 11:07:10 | | mam platnu 10 dnovu rakusku znamku,plati este 8 dni,ma niekto zaujem?vhodna na lyzovacku :) |
| | 4 | Roman | 27-01-2011 | 11:24:38 | | mam platnu 10 dnovu rakusku znamku,plati este 8 dni,ma niekto zaujem?vhodna na lyzovacku :) |
| | 5 | rakusan | 27-01-2011 | 13:00:47 | | cestujuci - mestsky je zadara. Cestujuci2 - ved co si to nekuknes na nej? Jasne ze hej - do konca mesiaca januar. |
| | 6 | .. bez mena .. | 29-01-2011 | 20:19:12 | | ja mam zaujem o tu 10 dnovu znamku, len ako sa skontaktujeme to neviem...kazdopadne potreboval by som ju na zajtra takze dovtedy sa asi neskontaktujeme.... |
| | 7 | .. bez mena .. | 29-01-2011 | 20:23:42 | | ja mam zaujem o tu 10 dnovu znamku, len ako sa skontaktujeme to neviem...kazdopadne potreboval by som ju na zajtra takze dovtedy sa asi neskontaktujeme.... |
| | 8 | .. bez mena .. | 29-01-2011 | 20:23:55 | | ja mam zaujem o tu 10 dnovu znamku, len ako sa skontaktujeme to neviem...kazdopadne potreboval by som ju na zajtra takze dovtedy sa asi neskontaktujeme.... |
| | 9 | MM | 08-02-2011 | 19:57:34 | | Caute, je spoplatnena A4 od Fishamend do Wien ? |
| | 10 | ALEX | 23-02-2011 | 16:19:13 | | dá sa kúpiť AT dialničná aj v SVK najlepšie v okres SC? |
| | 11 | rakusan | 23-02-2011 | 21:21:57 | | MM ano |
| | 12 | rakusan | 23-02-2011 | 21:22:43 | | ROMAN sak co si nenehal kontakt??????????? |
| | 13 | rakusan | 23-02-2011 | 21:23:21 | | ALEX kukni na pumpu slovnaft |
| | 14 | ŤZP | 04-03-2011 | 13:09:26 | | Chcem sa opýtať, či musím mať dialničnú známku ak vlastnim preukaz ŤZP, potrebujem diaľničnú známku v Rakúsku? Ďakujem |
| | 15 | poradca | 04-03-2011 | 18:26:09 | | 14) Ano |
| | 16 | ja | 20-03-2011 | 10:48:43 | | nazdar a tam kde nie je platna dialnicna znamka tak tam co bude rampa a budu vyberat myto alebo ako lebo citam, že nie všade dialnicna plati |
| | 17 | ja | 06-04-2011 | 20:06:33 | | haloooo dostanem odpoved vdaka |
| | 18 | ppepek | 06-04-2011 | 20:43:16 | | Ahoj ja :), som jak schyzofrenik, pisem ja pre ja :o) -- dialnicna znamka je na dialniciach a mas to napisane, ze kukaj musis mat nalepenu. A ked ides tam, kde ju netreba, tak sorry, naco ti bude?? A ked ides do horskych tunelov, tam mas mytnicu a cvakas na mieste, neboj, neuniknes ani keby si chcel. |
| | 19 | ja | 08-04-2011 | 18:26:19 | | ppepek dakujem |
| | 20 | .. bez mena .. | 13-05-2011 | 11:02:16 | |
| | 21 | Milan | 08-06-2011 | 20:12:53 | | Ahojte, neviete ako to je so znamkou v AT a SI, ked idem s Jumperom, ale aj s obytnym privesom?
Vdaka za info.
Milan |
| | 22 | .. bez mena .. | 06-07-2011 | 14:12:16 | |
| | 23 | ja | 28-11-2011 | 23:15:23 | | zdravym idem do rakuska na sviatky prichadzam domov 10teho januara 2012 bude mi platit 10dnova dialnicna znamka z roku 2011ked si ju kupim teraz dopredu na ten termin10teho januara 2012? |
| | 24 | qwe | 05-12-2011 | 18:30:44 | | je viacero dotazov, či treba všase (a teda aj v meste) diaľničnú nálepku
odpoveď - všade - aj na diaľniciach vo viedni (nemajú tam takú "podznačku" ako v Ba na obchvate) |
| | 25 | Mancina | 05-02-2012 | 22:45:38 | | qwe rakusan odpovedal na zaciatku ze vnutri mesta netreba.... |
|
|
Odporúčame:
Austria.sk,
Flora.sk,
Hrajte-a-Vyhrajte.sk,
Kvizmajster.sk,
recepty.rezz.eu
Priemerné ceny PHM
Ceny za 1 liter k 31.07.2022 zdroj ŠUSR
| | Nafta: | 1,861 € | | Benzin 95: | 1,829 € | | Benzin 98: | 2,031 € | | LPG: | 0,891 € | | CNG: | 1,999 € | viac info ... |
|
Priemerné ceny 15.06-21.06.2026 podľa Benzin.SK
| | Nafta: | 1,708 € | | Benzin 95: | 1,755 € | | Benzin 95+: | 1,758 € | | Benzin 99+: | 1,815 € | | LPG: | 0,788 € | | AdBlue: | 0,999 € |
|
|
Priemerné ceny PHM v okresoch slovenska, kliknite na mapku |
 |
Reklama

Aktuálne ceny PHM a ropy
Aktuálne ceny PHM na Slovensku
 |
Aktálne ceny ropy na svetových burzách, po rozkliknutí - celoročné grafy
|


Prezrite si zoznam Najdiskutovanejších článkov, kliknutím na predchádzajúci nadpis
Prezrite si zoznam Najčítanejších článkov, kliknutím na predchádzajúci nadpis
Reklama
Značky automobiliek
|
 |
 |